please select your preferred language

English arrow-down
English
Deutsch
简体中文
Türkçe
Español
日本語
한국어
繁體中文
Bahasa Indonesia
Türkçe arrow-down
search
08 / 11 / 2022
Lenzing E-Markalama hizmeti ile değer zincirini dijitalleştiriyor
back
08 / 11 / 2022
Lenzing E-Markalama hizmeti ile değer zincirini dijitalleştiriyor

Lenzing Group, TENCEL™, LENZING™ ECOVERO™’nun yanı sıra nonwoven markası VEOCEL™ için de kullanılabilir hale getirdiği Lenzing E-Markalama Hizmeti platformuna yeni özellikler ekledi. Platformun kullanıcıları Tasarım Onayı, Elyaf Karışımı Hızlı Kontrol Aracı, Oryantasyon Aracı, E-Markalama Master Class Eğitimi ve E-Markalama Yardım Masası gibi yeni özelliklerle süreçlerini daha hızlı, kolay ve etkin bir şekilde yönetebilecek.

Lenzing, 2018’de başlattığı Lenzing E-Markalama hizmetiyle, değer zinciri yönetiminin dijitalleşmesine de öncülük ediyor. En son güncellemelerle birlikte kullanıcılar, yalnızca birkaç adımda lisanslı pazarlama veya ortak markalama hizmetlerine erişebilecekleri Tasarım Onayı sürecinden faydalanarak süreçlerle ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Üretim sürecinde kullanılan malzemelerin doğrulanması kritik öneme sahip. Lenzing, E-Markalama hizmetiyle doğrulanma süreçlerini, üretim süreci tamamlanan giysilerde de yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Markalar ve perakendeciler verimliliği artırabilecek

Tüketiciler, greenwashing (yeşil aklama) kavramına ilişkin giderek daha fazla bilinçleniyor. Bu yüzden markaların ve perakendecilerin de kendi ürünlerindeki sürdürülebilirlik unsurlarını daha iyi tanımlaması gerekiyor. 2017'den bu yana E-Markalama Hizmeti platformunda kumaş sertifikaları, ürün lisansları ve giysi etiketi başvurularının sayısı yılda yaklaşık 1,5 kat artış gösteriyor. Platformdaki çevrimiçi katalog sayesinde, kullanıcılar kendilerine ait tasarımlara diledikleri zaman ve yerden erişerek, çoklu lisans başvurusu yapabilecek.

Doğru etkiletleme ile etkin ürün tanıtımı

Kumaş üreticileri, ürün içeriğinin doğru etiketlenmesini sağlamak üzere bir kumaşın üretiminde planlanan elyaf karışımının Lenzing'in Sertifikasyon Standartlarına uygun olup olmadığını kolayca kontrol etmek için yeni Elyaf Karışımı Hızlı Kontrol Aracını kullanabilecek. Bu araç, ayrıca her bir elyaf türünde Lenzing markasının teyidini sağlarken, aynı zamanda perakendecilerin nihai ürünü tüketicilere tanıtabilmesine yardımcı da oluyor.

Platformda sunulan canlı web seminerleri ve kendi kendine öğrenme modülleriyle, Lenzing markalarının sertifikasyonu ve lisanslandırılması konusunda kullanıcılara daha fazla bilgi sağlıyor. Kendi kendine öğrenme modüllerinde İngilizce ve 10 farklı dilde altyazı seçeneği mevcut. .

Lenzing E-Markalama Hizmet Platformuna https://brandingservice.lenzing.com/en/login adresinden erişebilirsiniz.

E-Markalama Hizmetine ilişkin ekran görüntüleri buradan indirilebilir.

Bizimle İletişime Geçin