please select your preferred language

English arrow-down
English
Deutsch
简体中文
Türkçe
Español
日本語
한국어
繁體中文
Bahasa Indonesia
Türkçe arrow-down
search
27 / 04 / 2022
TENCEL™ sürdürülebilir outdoor stiller için geliştirdiği TreeClimate kumaş koleksiyonunu piyasaya sürüyor
back
27 / 04 / 2022
TENCEL™ sürdürülebilir outdoor stiller için geliştirdiği TreeClimate kumaş koleksiyonunu piyasaya sürüyor

TENCEL™'inTreeClimate kumaş koleksiyonu; nem yönetimi, optimum nefes alabilme ve daha düşük karbon ayak izi gibi özellikleriyle, outdoor giyim kumaşlarında sürdürülebilirliği yeniden tanımlıyor. Koleksiyonda kullanılan TENCEL™ elyaflarının çevresel etkisi, Sürdürülebilir Giyim Koalisyonu (SAC) tarafından geliştirilen HiggMaterials Sürdürülebilirlik Endeksi'ndeki yer alan diğer materyallerle kıyaslandığında en düşük seviyelerden biri olarak öne çıkıyor. TreeClimate kumaş koleksiyonu; cilde temas eden taban katmanı, doğada çözünebilir dolgu malzemeleri, ağaç bazlı TENCEL™ Lyocell elyaflardan üretilen su ve rüzgâr geçirmez dış katmanlar gibi çok çeşitli kullanım alanları sunuyor.

Dünyanın önde gelen ağaç bazlı özel elyaf üreticilerinden Lenzing, Münih'te gerçekleşen Performance Days etkinliğinde outdoor giyimde tercih edilen kumaşlarda öncü inovatörler David Parkes ve Marco Weichert'in küratörlüğünde TENCEL™ TreeClimate kumaş koleksiyonunu tanıttı.

Yeni TreeClimate outdoor kumaş koleksiyonu, TENCEL™ Lyocell elyafların geniş ürün yelpazesini ve çok yönlülüğünü yansıtıyor. Koleksiyonda; doğal performans kalitesinde çeşitlilik sunan farklı taban, orta ve dış katman kumaşlarının yanı sıra aktif giyim stilleri için ağaç bazlı TENCEL™ Lyocell elyaflardan yapılmış dolgular da yer alıyor. Üç katmanlı koleksiyon, farklı hava koşullarına yönelik olarak sentetik içermeyen ve daha gelişmiş sentetik içerik katmanlama çözümleri sunuyor. Elyafların çevresel etkisi, kullanılan materyallerin çevresel etkilerini ölçen Higg Materials Sürdürülebilirlik Endeksi’ne göre diğer materyallerle kıyaslandığında en düşük seviyelerden biri olarak dikkat çekiyor. Sürdürülebilirlik alanındaki gözle görünür faydalarının yanında bu koleksiyon, fonksiyonel outdoor giyimde TENCEL™ Lyocell elyaflarının çok yönlülüğünü yansıtıyor. Optimum nefes alabilirlik ve ısı düzenleme özellikleriyle rüzgâra ve suya dayanıklılığı, koleksiyonda yer alan kumaşları yıl boyunca outdoor sporları sevenler için ideal hale getiriyor. Ciltte nazik bir dokunuş bırakan elyaflar, yün ve kenevir gibi doğal liflerle de iyi bir uyum yakalıyor.

Lenzing Global İş Geliştirme Aktif Spor Giyim Kıdemli Müdürü Andreas Gürtler, şunları söyledi: “Yeni TreeClimate kumaş koleksiyonumuzu piyasaya sürmekten ve Münih'te gerçekleşen alanında öncü fonksiyonel kumaş fuarı PerformanceDays etkinliğinde bu koleksiyonu sergilemekten mutluluk duyuyoruz. Ünlü küratörler David ve Marco'nun yardımıyla ortaya koyduğumuz bu koleksiyon bizi gururlandırıyor. Yüksek performans özelliklerine sahip, ultra yumuşak yapıdaki bu elyaflar, aynı zamanda doğada çözünebiliyor. Karbon-sıfır elyafların yer aldığı bu kumaş koleksiyonu, outdoor giyim ve çevre üzerinde olumlu bir değişim dalgası yaratacak”.”

İnovasyon ve işbirliği ile dış mekân giyim kategorisinde olumlu etki yaratmak

Outdoor sporları sevenler genellikle çevreyi de önemsiyor. Performans kıyafetlerini seçerken ürünün menşei ve kullanım ömrünü tamamladığında çevre üzerindeki etkisi, tüketicilerin de en önem verdiği konuların başında geliyor. Alanında uzman ve ilham verici David Parkes ve Marco Weichert ile yapılan iş birliği ve yapılan inovasyonlar sayesinde, Lenzing bir yandan outdoor giyimde kullanılan kumaşların performansını artırırken bir yandan da olumlu bir çevresel etki sunuyor.

Performance Days'in kurucusu ve Weichert Ajanslarının CEO'su Marco Weichert şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik, outdoor giyim piyasasının asgari gerekliliği haline geldi. Bu sektörde doğadan gelen ve doğaya dönen bir işleve sahip, iklim nötr elyaflara ihtiyaç duyuluyor. Lenzing, TENCEL™ TreeClimate koleksiyonuyla aktif giyim için en iyi elyaflardan bazılarını sunuyor. İklim kontrolü ve nem yönetimi gibi üstün işlevsel özelliklere sahip doğal malzemelerden üretilen ve doğada çözünebilen elyaflar sağlıyor. Bu projeye katılma fırsatını elde ettiğim için müteşekkirim ve bu koleksiyonun iyilik getireceğine eminim.”

ConceptIII'ün kurucusu ve CEO'su David Parkes ise şunları söyledi: “Performansa dayalı giyim, yenilikçi ve pratik kumaşlara bağlı olarak ilerliyor ve tüketici de bunu uzun yıllardır bu şekilde kabul ediyor. Aynı zamanda tekstil sektörünün gelişimine de öncülük ederek bu rolü sorumlulukla, kumaş sürdürülebilirliği ve çevre bilinciyle üstleniyor. TENCEL™ elyaflarından oluşan yeni koleksiyonun sürdürülebilirliği, çarpıcı estetiği ve etkileyici ısı ve konfor özellikleri, benim için ilham verici oldu.”

Duyuru ile ilgili görseller buradan indirilebilir.

Bizimle İletişime Geçin