please select your preferred language

English arrow-down
English
Deutsch
简体中文
Türkçe
Español
日本語
한국어
繁體中文
Bahasa Indonesia
Türkçe arrow-down
search
30 / 11 / 2022
LENZING™ ECOVERO™ üretimde dönüm noktasına ulaştı ve artan talebi karşılamak için kapasitesini artırdı
back
30 / 11 / 2022
LENZING™ ECOVERO™ üretimde dönüm noktasına ulaştı ve artan talebi karşılamak için kapasitesini artırdı
  • 2017'den bu yana 300.000 tondan fazla LENZING™ ECOVERO™ markalı elyaf üretildi
  • Bu yıl Dünya çapında 500'den fazla marka, tüketicilerle etkileşim kurmak için LENZING™ ECOVERO™ ile ortaklık kurdu
  • Lenzing, dünya çapında lider markaların artan talebini karşılamak için 2023'te LENZING™ ECOVERO™ elyaflarının üretim kapasitesini ikiye katlayacak

Selülozik özel elyafların dünya lideri üreticisi Lenzing Group, LENZING™ ECOVERO™ markasının 2017 yılında kurulmasından bu yana viskoz elyaflarda toplam üretimin 300 bin ton eşiğini geride bıraktığını duyurdu. Lenzing, dünya markalarından gelen talebin artmasıyla birlikte, Endonezya’daki yeni üretim tesisini de devreye alarak üretim kapasitesini iki katına çıkarmaya hazırlanıyor.

Lenzing Ürün Yönetimi Bölüm Müdürü Caroline Ledl, şunları söyledi: “LENZING™ ECOVERO™ elyafların üretileceği yeni tesisimizi devreye alarak, 2023 yılında daha yüksek üretim kapasitesine ulaşacağız. Bu artışla birlikte, değer zincirimizdeki iş ortaklarımız ve markalar, sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmek için elyaflarımıza daha yaygın olarak erişebilecek. Bu sayede, hem etkin tedarik zincirlerimiz hem de dünya çapındaki ekiplerimizin desteğiyle, markaların jenerik viskozdan çevre dostu viskoza geçişinde oluşabilecek ek maliyetlerin çok kısıtlı bir düzeyde kalmasını da sağlayacağız.”

Sürdürülebilirlik artık bir endüstri standardına dönüşüyor

Lenzing, LENZING™ ECOVERO™ elyaflarının üretiminde sürdürülebilir şekilde yönetilen ağaç kaynakları ve yenilenebilir elektrik enerjisi kullanıyor. Lenzing’in sürdürülebilirliğin bir endüstri standardına dönüşmesine yönelik çalışmaları tekstil endüstrisinde de geniş çapta karşılık bulurken, hâlihazırda Avusturya ve Çin'de bulunan ve yakında Endonezya'da da devreye girecek olan üretim kapasitesiyle LENZING™ ECOVERO™ dünya genelindeki etkisini genişletiyor.

Lenzing'in yenilikçi Elyaf Tanımlama teknolojisi, LENZING™ ECOVERO™ elyaflarının kumaşta ve nihai üründe tespit edilmesini sağlayarak markalara izlenebilirliğin yanı sıra sahte ürünlere karşı koruma da sağlıyor.Söz konusu teknolojinin daha erişilebilir ve etkin kılınmasına yönelik yeni girişimler de 2023 yılında uygulanmaya başlayacak.

Dünya markaları LENZING™ ECOVERO™ elyaflarını tercih ediyor

Bu yıl 500'den fazla marka ürünlerinde Lenzing sertifikası kullandı. Orta ve Farm Rio gibi markalar, promosyon kampanyalarında LENZING™ ECOVERO™ elyaflarını kullandıklarını vurgulayarak sürdürülebilirlik taahhütlerini gururla ifade ettiler. Koleksiyonlarında LENZING™ ECOVERO™ elyaflarını kullanan diğer ünlü markalar arasında Avrupa'nın moda devleri Massimo Dutti, Lacoste, Zara, Mango yer alırken, Türkiye’den de Yargıcı, Perspective, Mavi gibi ünlü markalar yer alıyor.

Görselleri indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz

Bizimle İletişime Geçin